Расизм сьогодні загрожує насамперед мусульманам - експерт

1
Карі Хелен Партапуолі: Одне те, що людина є мусульманином, сьогодні викликає підозру
22.03.2010
Оцініть статтю: 
(184 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1966 році, відзначила вчора світова громадськість. І якщо півстоліття тому самим волаючим проявом цього ганебного явища був південноафриканський апартеїд, то зараз ситуація дещо змінилася.

«Сьогодні, на жаль, необхідно визнати, що головною расистською загрозою нашого часу є ріст ненависті до мусульман», - говорить керівник норвезького Центру проти расизму й дискримінації Карі Хелен Партапуолі. Вона додала, що є також підстави побоюватися росту антисемітизму, що існує в країнах Європи століттями і, на жаль, тільки ними не обмежується.

«Необхідно чітко відрізняти конструктивну критику якої-небудь релігії і культури від забобонів і ненависті, - відзначає вона. - Сьогодні сам факт того, що людина є мусульманином, відразу ж викликає підозри. Це зовсім неприйнятно. Дуже багатьом з тих, хто відіграє ключову роль у суспільстві, необхідно проробити значну роботу в плані того, як вони говорять про інших людей».

У цей день потрібно згадати, що найстрашнішими подіями на європейській землі у новітній час були масові напади християн на мусульман у Боснії, Косово й Чечні, цитує Партапуолі «ІсламНьюз» з посиланням на «Aftenposten».

«І те, що ці рукотворні нещастя не є для нас явними символами тієї небезпеки, яка криється у розповсюдженому сьогодні упередженому й вузькому понятті про іслам, саме по собі дуже тривожить», - додає вона.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Французькі праві йдуть на вибори під антиісламськими гаслами

Війна з мінаретами перемістилися з Швейцарії до Німеччини

Прем'єр Туреччини: Ісламофобія - це теж расизм

Швейцарці проголосували за заборону мінаретів щоб зупинити поширення ісламу

Профільний комітет рекомендував французьким депутатам заборонити паранджу

В Європі спостерігається тривожне зростання дискримінації мусульман

Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини

Побутовий расизм як основа великої політики

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.